Pytanie o to, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, pojawia się stosunkowo często i może być zaliczane do tych, na które nie sposób jest udzielić odpowiedzi. Nie brakuje osób, które są zadowolone, że udało im się znaleźć ładny pierścionek za nieco więcej niż sto złotych, mamy jednak do czynienia również z takimi, które kupują pierścionki za kwoty wystarczające do wejścia w posiadanie solidnego samochodu. Czas więc zadać sobie pytanie o to, co właściwie wpływa na cenę tego pierścionka. W tym miejscu należy też podkreślić, że wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do prostych zadań i nigdy nie był postrzegany w taki sposób. Trudno nie mieć świadomości jego symboliki. Kupując go zakłada się przy tym, ze będzie towarzyszył najpierw narzeczonej, a potem żonie już do końca życzeń. Pierścionek zaręczynowy to zarazem i symbol i pamiątka, która może być, w późniejszym czasie, przekazana dzieciom lub wnukom. I choć cena wydaje się mieć tu drugorzędne znaczenie, nie możemy udawać, że nie ogranicza zasięgu poszukiwań.
Cechy pierścionka zaręczynowego
Choć mamy do czynienia z wieloma poradnikami informującymi nas o tym, jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy, powinniśmy pamiętać, że tego rodzaju wytyczne wcale nie mają kluczowego znaczenia. Tak naprawdę, ważne jest przede wszystkim to, aby pierścionek podobał się przyszłej pannie młodej. Indywidualne preferencje maja tu kluczowe znaczenie. Nie brakuje kobiet, dla których idealnym jest pierścionek z drogimi kamieniami, często możemy jednak spotkać się i z takimi, dla których wątpliwości nie ma to, że cena wcale nie gra roli, a tym, co jest naprawdę ważne, jest przede wszystkim symbolika. Nic więc dziwnego, że w katalogach w salonach jubilerskich pierścionki za sto lub dwieście złotych rywalizują o nasze zainteresowanie z tymi, za które należy zapłacić przynajmniej kilka tysięcy.
Pierścionek zaręczynowy i jego cena
Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa przynajmniej kilka czynników, warto jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności jest ona uzależniona od tego, z jakiego stopu metali został on wykonany. Nie bez znaczenia jest także to, jaki kamień został w nim osadzony i jaka jest jego waga. Obecnie największą popularnością cieszą się te pierścionki, które zostały wykonane z wykorzystaniem żółtego złota. Oczywiście, czyste złoto jest miękkie, nic więc dziwnego, że w pierścionkach znajdują się utwardzacze. Sama zawartość złota jest określana przez tak zwaną próbę. Informuje nas ona o tym, ile czystego złota znajduje się w modelu biżuterii, po który właśnie sięgamy. Najtańsze złote pierścionki charakteryzuje próba 333. Jeśli chcemy sięgnąć po te o próbie 585 albo 750 musimy liczyć się z tym, że będą one droższe. Tu relacja nie jest skomplikowana – im więcej czystego złota znajdziemy w pierścionku, tym większym wydatkiem dla nas okaże się jego zakup. Ilość złota w danym stopie można też określać mianem karatów. Tu warto pamiętać, że 1 karat oznacza 1/24 zawartości wagowej złota w stopie.Popularność żółtego złota nie wyklucza zainteresowania innymi jego odmianami, nie powinno zaskakiwać nas więc to, że również białe złoto ma dziś szerokie grono zwolenników. Jego produkcja wymaga użycia utwardzaczy i właśnie w tej roli znakomicie sprawdzają się cynk, srebro oraz nikiel. Także w tym przypadku o wycenie decyduje przede wszystkim próba. Pierścionkami z białego złota warto zainteresować się przede wszystkim dlatego, że nie są wcale mniej odporne na zarysowania niż ich odpowiedniki z żółtego złota. Niestety, ich wada jest to, że dość szybko tracą charakterystyczny połysk. Oczywiście, dobrze jest pamiętać i o tym, że nie jest wcale powiedziane, że pierścionek wręczany podczas zaręczyn musi być wykonany ze złota. Wybór pierścionka srebrnego z pewnością będzie mniejszym obciążeniem dla naszego budżetu, przemawia za nim przy tym również to, że pierścionki takie skutecznie imitują wygląd białego złota.
Jubilerzy coraz częściej umieszczają też w swojej ofercie pierścienie, które wykonano ze stali, w których osadza się kamień szlachetny. Jeśli dysponujemy większą kwotą, możemy też zastanowić się nad zakupem pierścionka wykonanego z tytanu lub platyny. Tu zresztą dochodzimy do jeszcze jednego czynnika, który nie pozostaje bez wpływu na cenę pierścionka. Jest nim to, jaki kamień został w nim osadzony. Jeśli szukamy oszczędności, najlepiej zdecydować się na pierścionek z cykorią. Także diamenty nie należą do dużych kamieni, możemy więc znaleźć pierścionek na nasza kieszeń. Chcąc dowiedzieć się więcej o tym ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy wejdź na https://siudek.com.pl/blog/ile-powinien-kosztowac-pierscionek-zareczynowy/qgye_yjyh.
Jak zapłacić za pierścionek?
Zanim dokona się zakupu, dobrze jest spojrzeć krytycznie na własne możliwości finansowe. Mężczyźni zwykle czynią pewne oszczędności z wyprzedzeniem, nawet bez tego kroku mają jednak przynajmniej kilka możliwości sfinansowania zakupu. Najprostszym, teoretycznie, rozwiązaniem, wydaje się oszczędzanie, nie każdemu jednak podoba się ta opcja jako odkładająca zaręczyny w czasie. Rozwiązaniem alternatywnym jest decyzja o kredycie albo o pożyczce. To dobre rozwiązanie, jeśli pierścionek należy kupić szybko, odsetki, z jakimi się wiąże, nakazują jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest to atrakcyjna opcja.
0 Komentarze